• ← Lista aktualności

  Górski sponsorem piłkarek AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

  Uprzejmie informujemy, że Przedsiębiorstwo Budowlane GÓRSKI zostało głównym sponsorem piłkarek ręcznych AZS Łączpol AWFiS Gdańsk.

  AZS Łączpol AWFiS Gdańsk to nazwa gdańskiej drużyny piłki ręcznej kobiet, która powstała w lipcu 2013 roku. Klub, mimo krótkiego okresu działalności, posiada ogromne doświadczenie związane z funkcjonowaniem w sporcie.

  Trenerem zespołu jest Jerzy Ciepliński – szkoleniowiec, którego dokonania tworzą imponującą listę osiągnięć takich jak: Akademickie Mistrzostwo Świata 2006 (kadra narodowa kobiet w piłce ręcznej), Mistrzostwo Polski w piłce ręcznej kobiet (2006), dwukrotnie III miejsce Mistrzostw Polski Kobiet (2008-2011). 

  Od początku istnienia klubu, drużyna zdążyła już po pierwszym sezonie rozgrywek awansować do pierwszej ligi i jest obecnie głównym pretendentem do awansu do PGNiG Superligi – najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. 

  Ostatnie sukcesy reprezentacji narodowej oraz fakt, iż Polska oraz Gdańsk w 2016 roku będzie organizatorem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn pozwala na prognozowanie wzmożonego zainteresowania tą dyscypliną.

  Celem Klubu jest nie tylko osiągnięcie Mistrzostwa Polski z drużyną seniorską, ale i odpowiednie szkolenie młodzieży, która mogłaby w przyszłości zastąpić obecne reprezentantki. Szkolimy 80–osobową grupę dzieci i młodzieży, która odnosi liczne sukcesy w rozgrywkach wojewódzkich. 

  Mecze odbywają się w hali sportowo-widowiskowej AWFiS w Gdańsku.

  W grudniu 2014r. zespół AZS Łączpol AWFiS Gdańsk został laureatem 62. Plebiscytu Sportowego „Dziennika Bałtyckiego” otrzymując tytuł Najpopularniejszej Drużyny Pomorza 2014.

  Życzymy powodzenia!  

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się