• ← Lista aktualności

  POTĘGA BIZNESU 2013

  Przedsiębiorstwo Budowlane Górski zdobyło tytuł Potęgi Biznesu 2013 w rankingu Instytutu Nowoczesnego Biznesu. Wśród laureatów znalazło się 117 firm, których wartość rynkowa w marcu 2013 wyniosła więcej niż 100 mln zł. PB Górski znalazło się w czołówce rankingu, jako jedna z dwóch firm deweloperskich z Pomorza.


  Instytutu Nowoczesnego Biznesu prowadzi Konkurs Potęgi Biznesu od 2008 r. Od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 70 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce. Najnowszy ranking firm, który przedstawia wartość rynkową firm w okresie marzec 2012 – marzec 2013, został opracowany przez Wywiadownie Handlową InfoCredit, na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu według jego metodologii.

  Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała firmy, które miały każdego roku przynajmniej pół milion złotych przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia. Takich przedsiębiorstw było w województwie pomorskim 2949. Wywiadownia policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2012 i 2013, przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. GPW podaje wskaźniki Cena/Zysku netto (C/Z) i Cena (Wartości księgowej (C/WK), dlatego tylko te wskaźniki Instytutu Nowoczesnego Biznesu wykorzystuje obecnie do liczenia wartości rynkowej firm na potrzeby Konkursu Gepardy Biznesu i Konkursu Potęgi Biznesu.

  Pełen ranking dostępny na stronie:
  http://businessnow.pl/3304,potegi-biznesu-2013-wojewodztwa-pomorskiego.html

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się