• ← Lista aktualności

    Browar Gdański wyróżniony prestiżową nagrodą!

    Przedsiębiorstwo Budowlane Górski otrzymało Nagrodę I stopnia w Konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

    Tytuł BUDOWA ROKU 2021 został przyznany za realizację inwestycji BROWAR GDAŃSKI – zabytkowe budynki: Warzelnia, Maszynownia, Willa Dyrektora, Suszarnia, Bednarnia w Gdańsku przy ul. Kilińskiego 7D i 7F.

    Obiekty objęte rewitalizacją są częścią osiedla Browar Gdański, zlokalizowanego w miejscu dawnego Browaru Gdańskiego. Budynki zostały odbudowane i odnowione z poszanowaniem tradycji, pod nadzorem konserwatora zabytków. Wszystkie prace rewitalizacyjne odbyły się przy użyciu materiałów najwyższej jakości. Cechą charakterystyczną kompleksu budynków jest połączenie zabytkowej architektury z nowoczesnością, co bardzo pozytywnie wpływa na postrzeganie całego otoczenia i wprowadza nową jakość dzielnicy Dolny Wrzeszcz.

    Konkurs “Budowa Roku” to jedno z najbardziej prestiżowych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa. Jest on organizowany corocznie przez PZITB przy współudziale Ministerstwa Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Jego celem jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Nagrodzone budynki charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką jakością wykonawstwa robót, dobrą organizacją procesu budowlanego, wysokim poziomem zapewnienia bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się