• ← Lista aktualności

  Dlaczego warto inwestować w Trójmieście?

  Inwestowanie w nieruchomości staje się coraz bardziej popularne, a trójmiejskie nieruchomości cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów. 

  Nadmorskie nieruchomości zyskują na wartości z każdym kolejnym rokiem. Dzięki dogodnej lokalizacji świetnie sprawdzą się nie tylko w przypadku wynajmu długo, ale również krótkoterminowego. 

  Na początku tego roku portal infonajem.pl podał informację, że stopa zwrotu z inwestycji w mieszkanie na wynajem może być nawet trzykrotnie wyższa od odsetek na lokacie bankowej. To sprawia, że zamiast trzymać pieniądze w banku, wiele osób woli zainwestować je w mieszkanie z myślą o jego wynajęciu. Na dłuższą metę na lokacie można zarobić ok. 2% w skali roku, natomiast na wynajmie mieszkania – przeciętnie 4-8%. 

  Gdańsk zajmuje 2. miejsce w Polsce pod względem wysokości cen najmu.

  W skali jednego roku, od stycznia 2018, Gdańsk odnotował wzrost średniej ceny za metr kwadratowy na poziomie ponad 17% na rynku pierwotnym i wtórnym.1

  Ważnym atutem Trójmiasta jest rozwijająca się gospodarka. W ciągu ostatnich kilku lat Trójmiasto stało się jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji inwestycyjnych w Polsce i przyciąga zarówno polskie, jak i międzynarodowe przedsiębiorstwa. Według ubiegłorocznych szacunków JLL, w 2021 roku Trójmiasto będzie trzecim rynkiem regionalnym, na którym zasoby biurowe przekroczą 1 mln m kw. powierzchni.Rozwijająca się gospodarka jest zatem powodem zwiększonego zapotrzebowania na mieszkania dla pracowników. 

   

  Możliwości lokowania swojego kapitału jest wiele. Jednakże biorąc pod uwagę długofalową inwestycję, to właśnie nieruchomości są jednym z najpewniejszych sposobów na pomnażanie swoich środków finansowych.

  1. źródło: mojafirma.infor.pl, „Dlaczego warto inwestować w Trójmieście?”

  2. źródło: wirtualnemedia.pl, „Trójmiasto wkrótce z 1mln metrów kwadratowych powierzchni biurowych”

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się