• ← Lista aktualności

  Wynajem krótkoterminowy – na co zwrócić uwagę?

  Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie mieszkania pod wynajem krótkoterminowy?

  Chciałbyś zainwestować w mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy? Nie wiesz, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu takiej nieruchomości? Przychodzimy z odpowiedzią na nurtujące Cię pytania! Zapraszamy do przeczytania poniższego wpisu, zawierającego kilka cennych wskazówek, które warto znać przed zakupem nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy.

  Lokalizacja

  Ważnym aspektem podczas wyboru nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy jest lokalizacja. Mieszkanie atrakcyjne dla turystów (czyli twojej grupy docelowej) charakteryzuje się dobrą lokalizacją – w centrum miasta, blisko sklepów i restauracji oraz z dostępem do wielu lokalnych atrakcji. Podczas wyjazdów służbowych również sprawdzi się mieszkanie zlokalizowane w dobrze skomunikowanej okolicy. 

  Komunikacja

  Dostęp do dobrze funkcjonującej komunikacji miejskiej – pociągów, autobusów, metra to kluczowa kwestia podczas planowania zakupu nieruchomości pod krótki wynajem. Osoby korzystające z wynajmu krótkoterminowego bardzo często potrzebują dobrej komunikacji z pobliskimi miejscowościami, które oferują nie tylko ciekawe atrakcje dla turystów, ale także są ważne dla osób podróżujących służbowo. 

  Metraż

  Odpowiedni metraż jest bardzo ważnym kryterium podczas zakupu nieruchomości. Jeśli planujemy wynajmować nasze mieszkanie turystom, sprawdzi się większe mieszkanie, które pomieści rodzinę z dziećmi. Natomiast, jeśli nasza nieruchomość ma służyć parom lub być bazą podczas wyjazdów służbowych, proponujemy wybór mniejszego mieszkania, które będzie idealnym rozwiązaniem dla jednej lub dwóch osób. 

  Funkcjonalność

  Mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy powinno być funkcjonalne i dobrze wyposażone. Osoby decydujące się na krótki pobyt w mieście chcą odpocząć lub zrealizować zadanie służbowe w sprzyjających warunkach. Nowoczesne nieruchomości charakteryzują się funkcjonalnością, która oznacza maksymalne wykorzystanie przestrzeni, w taki sposób, aby była zarazem estetyczna, jak i spełniała wszystkie potrzeby osób w niej przebywających. 

  Zobacz mieszkania idealne pod wynajem krótkoterminowy w centrum Gdańska oraz Gdyni.

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się